Logo Vexve Naval

O firmie VEXVE OY

VEXVE OY dostarcza zawory kulowe i przepustnice dla ciepłownictwa i przemysłu od ponad 40 lat.

OPIS DZIAŁALNOŚCI

VEXVE OY jest największym na świecie producentem zaworów kulowych o konstrukcji spawanej, z roczną produkcją około 1 000 000 sztuk.
Eksport VEXVE OY, stanowiący obecnie około 85% produkcji firmy, najszybciej rozwija się w Europie. Zawory kulowe Vexve szybko znalazły swoje miejsce w Środkowej Europie, szczególnie jako urządzenia odcinające w kotłowniach, elektrociepłowniach oraz na sieciach ciepłowniczych. Uzupełnieniem firmowej sieci sprzedaży w krajach skandynawskich, jest duża liczba dystrybutorów sprzedających zawory firmy Vexve w większości państw Wschodniej i Środkowej Europy jak również na Dalekim Wschodzie i w Ameryce Północnej.
Firma została założona w roku 1965. Pozycja Vexve Oy na światowych rynkach została znacznie umocniona poprzez przyłączenie do niej w roku 2014 firmy Naval Oy.

"Jakość" to hasło naszej firmy.

Jej osiąganie rozpoczyna się już na etapie przyjęcia materiałów i podzespołów i trwa aż do finalnej kontroli każdego wyrobu. Dzięki liniom robotów sterowanych komputerowo firma nasza zapewnia klientowi produkty najwyższej jakości.
W 1992 roku firma VEXVE OY otrzymała Certyfikat jakości ISO 9001.
Nasza armatura posiada również certyfikaty CE. Standardowy program produkcji VEXVE OY zawiera zawory kulowe o konstrukcji spawanej z korpusem wykonanym ze stali węglowej lub stali kwasoodpornej. Kula może być wykonana ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej. Zawory ze stali węglowej wytwarzane są w zakresie średnic:

Wszystko to z zakresami ciśnień roboczych PN 40 -16 w zależności od wielkości poszczególnych zaworów.
Dostępne są także przepustnice w zakresie średnic Dn 80 - 1400.
Ponadto VEXVE OY jest przygotowana do wykonania zaworów wg specyfikacji zamawiającego, a komputerowe wspomaganie procesu przygotowania produkcji i projektowania pozwala na bardzo szybkie osiągnięcie żądanych rezultatów.

Spośród różnorodnych cech zaworów kulowych VEXVE OY, pewność działania i bezobsługowość są najważniejszymi z punktu widzenia użytkownika.

Zawory kulowe VEXVE OY skonstruowano w taki sposób aby siła wytwarzana przez ciśnienie w rurociągu uszczelniała zawór zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. "Pływająca kula" zamontowana jest pomiędzy dociskanymi przez sprężyny uszczelnieniami tak, że ciśnienie dociska ją do uszczelnienia. Trzpień zabezpieczony jest przed wypchnięciem przez ciśnienie i uszczelniony O-ringami. Dzięki odpowiedniej konstrukcji powierzchni uszczelniających, szczelność poprawia się wraz ze wzrostem ciśnienia.
Dzięki swej charakterystyce zawory kulowe VEXVE OY stanowią idealne urzadzenia odcinajace w sieciach ciepłowniczych i rurociagach cieplnych (HEPAC).
W przemyśle zawory kulowe VEXVE OY używane są w niezliczonej ilości zastosowań, gdzie z powodzeniem zastępują inne typy zaworów jak : zawory czopowe czy zasuwy.

Zalety całkowicie spawanych zaworów kulowych to:
VEXVE OY
Pajakatu 11
FI-38200 Sastamala
Finland


VEXVE OY    PAJAKATU 11    FI-38200 SASTAMALA, FINLAND    TEL. +358 10 734 0800

stat4u